Wynajem odkurzacza piorącego czy zakup? Co się bardziej opłaca?

Niewątpliwie niejednokrotnie korzystaliście z usługi prania tapicerki domowej realizowanej przez wyspecjalizowaną firmę lub z usług pralni pod kątem czyszczenia np.: dywanów. Zdarzało się pewnie również, że korzystaliście z usług wypożyczalni sprzętów czyszczących lub nawet planowaliście zakup takiego urządzenia na użytek prywatny – domowy. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań, rozwiać wątpliwości, podpowiedzieć sensowne rozwiązania oraz uchylić rąbka tajemnicy z sektora branży prania tapicerek.

SPIS TREŚCI:

O zaletach wynajmu odkurzacza piorącego słów kilka

Wypożyczając u nas odkurzacz piorący macie komfort i pewność otrzymania sprzętu wysokiej jakości, sprawnego i regularnie serwisowanego. Podpisujecie prostą, przejrzystą i jasną umowę zabezpieczającą interes obu stron. Formalności związane z samym procesem rezerwacji sprzętu w WypozyczalniaOdkurzaczy.pl są wręcz banalne. Wystarczy wypełnić formularz rezerwacji online (nie zajmie to więcej jak 2-3 minuty) lub podyktować telefonicznie niezbędne dane pracownikowi biura, który wypełni formularz za Was. Danych osobowych potrzebnych do wypożyczenia sprzętu jest wyłącznie niezbędne minimum. Tyle ile trzeba podać do sfinalizowania płatności na popularnych portalach sprzedażowych. Potrzebne jest jedynie imię i nazwisko, nr telefonu, adres mailowy, adres zamieszkania oraz PESEL. Państwa danych nie przechowujemy, a umowy są natychmiast niszczone po zwrocie sprzętu przez klienta. Płatności odbywają się w formie: gotówkowej, kartą płatniczą lub BLIKiem i są realizowane w momencie wypożyczenia odkurzacza piorącego.

Jako jedna z niewielu wypożyczalni nie pobieramy kaucji za udostępnienie sprzętu, co często stanowi poważną niedogodność dla wypożyczającego lub wręcz prowadzi do jego rezygnacji ze skorzystania z usługi samodzielnego prania tapicerek.

W ofercie posiadamy również pełen wachlarz chemii do „zadań specjalnych” dostępny od ręki i fachowo dobierany przez pracownika pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Odpada więc stres związany z dylematem czy sam proszek piorący wystarczy i czy wypożyczając odkurzacz uzyskamy efekty, o które nam chodziło. Zapewniamy również indywidualne szkolenie z zakresu posługiwania się naszym sprzętem, a także wyposażamy klientów w nasz autorski film supportujący nowo zdobytą wiedzę. Jego dostępność gwarantujemy poprzez link dołączany do każdego potwierdzenia mailowego o przyjęciu rezerwacji, oraz w postaci kodu QR umieszczonego na oryginale Państwa umowy.

Wypożyczalnia odkurzaczy piorących

Sam czas wynajmu jest bardzo elastyczny. W zależności od ilości czekającego nas prania, odkurzacz piorący można wypożyczyć na 1 dobę (czyli zwrócić następnego dnia w godzinach pracy biura ) lub w wypadku większych porządków – wynająć sprzęt na cały weekend opiewający odbiór odkurzacza w piątek, a zwrot w poniedziałek. Przy samym procesie zdawania udostępnionego przez nas urządzenia procedur jest tyle co nic. Rozliczamy się jedynie z ilości zużytych opakowań proszków ( lub też nie – o ile zmieścili się Państwo w oferowanym przez nas jednym opakowaniu gratisowym – starczającym na około 10-15m2 dywanu lub wykładziny lub na średniej wielkości kanapę). Na koniec wręczamy potwierdzenie zwrotu sprzętu i z tą chwilą formalnościom staje się za dość. Możecie wrócić do domu lub firmy i cieszyć się spektakularnymi efektami prania, które sami wykonaliście, jedynie przy niewielkim wsparciu ze strony naszej firmy, której rola polega na udostępnieniu wysokiej klasy sprzętu i specjalistycznych środków czystości oraz fachowym doradztwie.

Ceny i warunki wynajmu odkurzacza piorącego, czyli którą wypożyczalnię wybrać

Podczas kiedy część firm z branży wypożyczalni sprzętu piorącego w Polsce i w samej Warszawie pobiera kaucję za wynajem sprzętu, mającą rekompensować im potencjalne usterki odkurzaczy wynikające z winy najemców lub fakt kradzieży urządzeń – my odstąpiliśmy od takiej praktyki. Profesjonalna, czytelna umowa oraz szerokie zaplecze możliwości logistycznych umożliwia nam rezygnację z podobnego „haraczu” i skupienie się jedynie na opłacie za samą usługę wypożyczenia urządzenia. Przykładamy dużą uwagę do tego aby sam cennik wynajmu odkurzaczy piorących oraz innego sprzętu czyszczącego był zawsze prosty i przejrzysty.

Dodatkowo nasze ceny są o kilka, a czasem i kilkanaście złotych niższe ( uwzględniając również cennik dostępnej chemii piorącej) od ofert konkurencyjnych wypożyczalni z naszej branży. Najem oferujemy w dwóch wariantach: wypożyczenie „na dobę” – od poniedziałku do czwartku w kwocie 59 zł, lub wypożyczenie weekendowe – od piątku do poniedziałku w kwocie 99 zł. Podczas kiedy w tygodniu każdy dzień wypożyczenia kosztuje rzeczone 59 zł, to realne trzy doby korzystania z odkurzacza w weekend są tylko o 40 zł droższe. Można powiedzieć, że w tym wypadku pierwsza doba kosztuje tyle co w tygodniu, ale kolejne dwa dni naliczane są w kwocie jedynych 20 zł za dobę.

ODKURZACZ PIORĄCY KARCHER PUZZI 10/1

1 doba

59 zł

Weekend

99 zł

* Wraz z odkurzaczem otrzymują Państwo 8 opakowań profesjonalnego proszku piorącego marki Karcher (po 100 gram każde). Z czego mogą Państwo wykorzystać GRATIS 1 opakowanie. Każde dodatkowe wykorzystane 100 gram proszku to koszt 10 zł. Zużyty proszek rozliczamy przy zwrocie sprzętu – płacą Państwo tylko za tyle proszku ile zostało zużyte. Jedno opakowanie proszku wystarcza na wypranie ok. 10-15 m² powierzchni.
* Podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wystawiamy faktury VAT.

Niezwykle konkurencyjne są również oferowane przez nas ceny specjalistycznych środków piorących. Oscylują w kwotach od 15 zł za specjalistyczny PreSpray służący do wstępnego zmiękczania brudu i odplamiania, do 39 zł za impregnat do tapicerki, gwarantujący jej wysokie właściwości hydrofobowe. Nie zmuszamy również naszych klientów do zakupu „pełnych” opakowań podstawowego proszku do prania. Podczas gdy niektóre wypożyczalnie odkurzaczy piorących na terenie Polski praktykują warunek, że klient musi bezwzględnie kupić przy wynajmie duże, fabrycznie pakowane opakowanie proszku, my oferujemy opakowania po 100g, w liczbie 8 sztuk, starczających na wypranie do 120 m2. Korzyść dla klienta jest niezaprzeczalna, ponieważ przy zwrocie rozlicza się on z nami wyłącznie z opakowań które zużył (1 opakowanie gratis, pozostałe po 10 zł za sztukę), a pełne – niewykorzystane zwraca. Unikamy więc sytuacji w której wynajmującemu zostaje duże opakowanie proszku, z którego zużył np.: 10 %, za które zapłacił niemałą kwotę, a z którym nie ma co dalej zrobić. U nas zasady są przejrzyste – płacisz tylko za to co realnie wykorzystałeś.

Warto również nadmienić, że w duchu troski o planetę staramy się jako nowoczesna, świadoma i odpowiedzialna firma wdrażać proekologiczne postawy. Odzwierciedleniem tego jest fakt, że większość naszych opakowań jest wielokrotnego użytku.

Prosimy zatem naszych klientów, aby nie wyrzucali u siebie do śmieci pustych opakowań po naszej chemii, o ile nie jest zniszczone, tylko zwracali je nam razem z wypożyczonym odkurzaczem. Szczycimy się tym, że każde opakowanie możemy napełnić/ uzupełnić ponownie własnym sumptem, a wszystkie plastikowe opakowania są w naszych oddziałach do wielokrotnego użytku.

Jesteśmy niewątpliwie największą wypożyczalnią odkurzaczy piorących i sprzętu czyszczącego w Warszawie dlatego staramy się zapewnić maksymalną wygodę odbiór i zwrotów sprzętów. Z tego powodu posiadamy w Warszawie aż 2 oddziały, w których można wypożyczyć sprzęt…

  • Oddział Warszawa Praga Południe – ul. Grochowska 194/196 lok. 51, 04-357 Warszawa
  • Oddział Warszawa Wola – ul. Górczewska 179 lok. 24, 01-459 Warszawa

Zawsze aktualne informacje dotyczące godzin otwarcia poszczególnych punktów oraz numerów telefonów do naszych punktów znajdują się w zakładce kontakt.

Ponadto na terenie Warszawy i okolic oferujemy dostawę i odbiór sprzętu bezpośrednio do domu. Z takiego rozwiązania z pewnością ucieszą się osoby niezmotoryzowane.

Zakup odkurzacza piorącego – na co zwracać uwagę

Od wielu lat, niezmiennie, liderem sprzedaży jeśli chodzi o odkurzacze piorące jest marka Karcher. Ich najpopularniejsze modele wykorzystywane w branży prania tapicerek to odkurzacze z serii Puzzi w wariantach: 8/1, 10/1 oraz 10/2. Poznajmy po krótce najważniejsze dane techniczne jak moc, wydajność spryskiwania, siła zasysania, ilość barów itd., ponieważ to od nich zależą kluczowe aspekty i finalnie – efekty prania:

Model

Karcher Puzzi 8/1

Karcher Puzzi 10/1

Karcher Puzzi 10/2

Średnia cena

2800 zł

3200 zł

5300 zł

Dane techniczne

Wydajność powierzchniowa (m²/h)

12 – 18

20 - 25

30 – 45

Wydatek powietrza (l/s)

71

74

74

Podciśnienie (mbar/kPa)

270 / 27

254 / 25,4

254 / 25,4

Wydajność spryskiwania (l/min) 

1

1

2

Ciśnienie spryskiwania (bar)

1

1

2

Zbiornik wody: czystej / brudnej (l)

8 – 7

10 – 9

10 – 9

Moc turbiny (W)

1200

1250

1250

Moc pompy (W)

40

40

80

Napięcie (Ph/V/Hz)

1 / 220 - 240 / 50 - 60

220 - 240 / 50 - 60

220 – 240

Waga bez akcesoriów (kg)

8,6

10,5

11,5

Waga z opakowaniem (kg)

11,4

16,1

16,9

Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm)

524 x 332 x 442

690 x 325 x 440

705 x 320 x 435

Sprzęty marki Karcher są również cenione ze względu na jakość wykonania, odporność na uszkodzenia, solidność użytych materiałów i intuicyjność obsługi. Są to najważniejsze cechy dobrego odkurzacza piorącego i bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników prywatnych, jaki i profesjonalnych firm z branży szeroko pojętych usług sprzątających.

Na rynku w segmencie wypożyczeń możemy spotkać również inne marki ekstrakcyjnych odkurzaczy piorących. Są one jednak mniej popularne niż te marki Karcher ze względu na większą wagę, bardziej skomplikowaną obsługę czy też gabaryty (odkurzacze marki Santoemma), mniejszą siłę ssącą, brak końcówki szczelinowej, gorsze wypłukiwanie (Numatic) lub słabszą jakość wykonania oraz użytych materiałów (Profi).

O praniu tapicerki, dywanów i wykładzin, czyli nie bójmy się tego zrobić samemu!

Często pada pytanie: „Czy każdy rodzaj tapicerki można prać?”. Odpowiedź brzmi – praktycznie tak. Powszechnie znanym faktem jest to, że pierze się dywany i kanapy. Ale w czasach kiedy mamy tak wielki wybór mebli tapicerowanych i dodatków tekstylnych do wystroju wnętrz, mogą rodzić się pytania czy dany rodzaj tkaniny można prać, lub czy dany rodzaj mebla można „potraktować” odkurzaczem piorącym żeby go nie zniszczyć. Należy również wspomnieć o różnych gatunkach tapicerek samochodowych, do których to często wypożyczacie Państwo nasze odkurzacze piorące. Zacznijmy od rzeczy najbardziej popularnych do czyszczenia czyli – dywanów. Na rynku mamy ogromny wybór ich rodzajów. Są wykładziny domowe i przemysłowe, dywany z krótkim włosiem, z długim, typu Shaggy, dywany wełniane lub jedwabne, które są cenne, delikatne, wartościowe i należą do naszej rodziny od pokoleń. Wszystkie je można bez obaw prać naszymi odkurzaczami piorącymi, a samo pranie dywanu nie powinno sprawić żadnych problemów. Dzięki dużej mocy natrysku i zasysania wody sprzęty te są bezpieczne dla powyższych tekstyliów, a temperatura wody używana do prania, nie wyrządzi szkody dywanom wykonanym z włókien naturalnych z problematyczną wełną na czele. Często klienci pytają również o to czy podczas prania nie uszkodzą powierzchni na której leży dana wykładzina. Z racji tego, iż nasze odkurzacze piorące dysponują znaczącą mocą ssania to tapicerka po zakończeniu prania jest tylko wilgotna, a nie ociekająca wodą. Można użyć również dodatkowego przycisku na obudowie odkurzacza, który jest odpowiedzialny za zasysanie i wyciągnąć niemal całą wodę z wnętrza tapicerki. Oprócz tego – w naszej wypożyczalni można zaopatrzyć się w wentylatory o dużej mocy, który znacząco skracają czas schnięcia wybranej powierzchni – w niektórych wypadkach ze standardowych 8 godzin do nawet do 2 godzin. W każdym razie z doświadczenia i relacji klientów wiemy, iż pranie dywanów nie uszkadza podłóg: z paneli, z deski barlineckiej, z klepki lakierowanej i surowych desek. Co prawda niektórzy bardziej przezorni i asekuracyjni Klienci zabezpieczają podłogę podkładając pod prany dywan np. folię malarską.

W przypadku prania wykładzin biurowych gdzie do wyczyszczenia są niekiedy powierzchnie wynoszące nawet kilkadziesiąt i więcej metrów kwadratowych warto wspomagać swoją pracę dodatkowym urządzeniem jakim jest szorowarka. Oferta naszej wypożyczalni to także wynajem szorowarek w Warszawie – zatem w przypadku konieczności dokładnego wyszorowania pranej wykładziny nasi Klienci mają możliwość znalezienia u nas tego typu sprzętu.

Jeżeli chodzi o tapicerkę meblową to nasze odkurzacze świetnie radzą sobie i z nią, a specjalne końcówki szczelinowe przeznaczone do różnych zakamarków i trudno dostępnych miejsc doskonale zdają egzamin w wypadku narożników, pikowanych sof, foteli Uszaków i są wręcz nieocenione w wypadku prania tapicerki samochodowej. Jeżeli chodzi o szeroko pojęte komplety wypoczynkowe to można prać również ich poduchy, panele tapicerowane oraz gąbki z mebli ogrodowych lub przyczep kempingowych.

O tym jak spektakularne efekty można osiągnąć wypożyczonymi od nas odkurzaczami piorącymi Karcher przekonało się już wielu naszych Klientów. Jeden z przykładowych efektów prania naszej Klientki przedstawiamy poniżej:

Wielką popularnością cieszy się również pranie materacy sypialnianych. O ile pokrowce z materaca można zdjąć i uprać w pralce, o tyle z samym materacem sprawa jest już trudniejsza, dlatego tak częste są ich widoki na osiedlach w postaci brudnych i wyrzucanych na śmietnik. Tu z ratunkiem przychodzi nasz odkurzacz piorący. Podczas kiedy zakup nowego zaczyna się od 1000 zł wzwyż, to wypożyczenie naszego sprzętu piorącego kosztuje 59 zł – 99 zł i przynosi naprawdę spektakularne efekty, nadając materacom drugie życie. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przydadzą się niewątpliwie na jakiś inny cel, a nasza planeta będzie tym samym mniej zaśmiecona.

Nawet jeśli sprawa wydaje się beznadziejna, i mogłoby się wydawać że materac nadaje się tylko do wyrzucenia to można uzyskać taki efekt WOW, jaki uzyskał jeden z naszych Klientów:

Zatrzymując się jeszcze na chwilę przy meblach i dodatkach, chcemy podkreślić, że oprócz stricte tapicerki domowej możemy prać również meble ogrodowe, poduchy z leżaków i leżanek, siedziska czy też materace z Zatrzymując się jeszcze na chwilę przy meblach i dodatkach, chcemy podkreślić, że oprócz stricte tapicerki domowej możemy prać również meble ogrodowe, poduchy z leżaków i leżanek, siedziska czy też materace z kamperów i przyczep kempingowych, oraz wszystkie tekstylia z domków na działce, które tak chętnie Państwo odświeżacie przed rozpoczęciem sezonu i na jego zakończenie. W przypadku bardzo ciężkich zabrudzeń polecamy także wspomagać się w procesie prania dodatkowym urządzeniem jakim jest parownica. Wynajem parownicy i użycie jej w celu zmiękczenia zabrudzeń na tapicerce pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

Co do tapicerki samochodowej, to przy użyciu wspomnianej już ssawki szczelinowej możemy uprać dywaniki samochodowe, fotele, kanapy, wykładziny samochodowe, tekstylne boczki, bagażniki itd. czyli wszystko co jest z materiału włączając w to alcantarę. Niektórzy podejmują się również prania podsufitek, wymaga to jednak trochę gimnastyki oraz podjęcia ryzyka tego iż klejona podsufitka może się odkleić w tracie prania i zabezpieczenia powierzchni przed skapywaniem wody – ale z Państwa relacji wiemy, że jest to wykonalne. Pranie tapicerki samochodowej to dość częsta czynność wykonywana wynajętymi z naszej wypożyczalni odkurzaczami piorącymi. A tym bardziej warto zrobić to samemu gdyż cena za pranie tapicerki samochodowej w Warszawie potrafi wynosić nawet kilkaset złotych za wnętrze średniej wielkości samochodu osobowego.

Przewagą naszej wypożyczalni jest przede wszystkim to, że w przeciwieństwie do firm świadczących usługi prania tapicerki my nie uzależniamy naszych cen od typu, rodzaju i ilości m2 pranej powierzchni. Nasze ceny są stałe, rozgraniczone jedynie na wypożyczenie „ w tygodniu” i wypożyczenie „ weekendowe”, a to co zamierzacie Państwo prać to zależy wyłącznie od Was.

Poniżej przykładowa oferta firmy plasującej się na średniej półce cenowej w kategorii usług prania tapicerki gdzie minimalna suma zamówienia zaczyna się od 150 zł. Jak widać, piorąc samodzielnie można zaoszczędzić naprawdę pokaźne kwoty…

Rodzaj usługi

Cena

Pranie tapicerki wersalki (bez poduszek)

90 zł

Pranie tapicerki kanapy, 2-osobowej (bez poduszek)

90 zł

Pranie tapicerki kanapy, 3-osobowej (bez poduszek)

120 zł

Pranie tapicerki średniego narożnika

120 zł

Pranie tapicerki dużego narożnika

150 zł

Pranie poduszek

10 zł

Pranie fotela typu „Uszatek” / "Uszak"

60 zł

Pranie Fotela z podnóżkiem typu „Uszatek”

70 zł

Pranie dużego Fotela

70 zł

Pranie tapicerki krzesła

20 zł

Pranie materaca jednoosobowego jedna strona / dwie strony

70 zł / 100 zł

Pranie materaca dwuosobowego jedna strona /dwie strony

110 zł / 140 zł

Pranie ramy łóżka z wezgłowiem

100 zł

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu

30 zł

Pranie wykładziny

od 10 zł m2

Pranie dywanu syntetycznego (krótkie włosie)

od 15 zł m2

Zazwyczaj Klienci po wypożyczeniu odkurzacza piorącego piorą nawet kilka rzeczy. Łatwo policzyć ile można zaoszczędzić na samodzielnym praniu tapicerki, praniu dywanu czy praniu wykładzin. Samodzielne pranie tapicerki jest jak naprawdę bardzo proste. Naszych Klientów wspieramy każdorazowo przeprowadzanym instruktażem z obsługi w momencie wynajmu odkurzacza piorącego oraz później przekazywanym filmem wideo zawierającym zarówno wiedzę z zakresu obsługi sprzętu jak i wskazówki dotyczącego prania ekstrakcyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem Pranie tapicerki i dywanu – krok po kroku lub do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego pranie w pigułce…

Pranie ekstrakcyjne odkurzaczem piorącym Puzzi 10/1

Wolę kupić czy wypożyczyć czyli rozważania o opłacalności i wygodzie

Klienci którzy po raz pierwszy korzystają z możliwości wypożyczenia odkurzacza i samodzielnego prania tapicerki, są zwykle tak pozytywnie zaskoczeni efektami, że z czasem rozważają zakup takiego sprzętu na własny użytek. Pytają wtedy o ceny zakupu urządzenia i porady. W tym podrozdziale postaramy się naświetlić wszystkie elementy składowe zakupu i eksploatacji takiego odkurzacza, a Wam pozostawiamy do przemyślenia która z opcji (wynajem odkurzacza piorącego czy kupno) jest bardziej wygodna i opłacalna z punktu widzenia Waszego gospodarstwa domowego i jego potrzeb.

Zacznijmy od tego, że płacąc w naszej wypożyczalni 59 zł (doba najmu) lub 99 zł (weekend od piątku do poniedziałku – 3 doby najmu) zyskujecie Państwo odkurzacz na wyłączność do użytkowania wedle uznania i według potrzeb. Nasi klienci przeciętnie dokonują od 2 do 6 wypożyczeń takiego odkurzacza rocznie. Przy założeniu górnych widełek i droższego wypożyczenia (na cały weekend) daje to sumę 594 zł, podczas kiedy zakup odkurzacza to koszt w przedziale cenowym około 2000 zł (używany) i prawie 3000 zł (nowy). Korzystając z prostej matematyki gołym okiem widać, że w wariancie najbardziej optymistycznym nasz zakup zwróci się dopiero po 3,5 roku.

Ale sam zakup odkurzacza to jeszcze nie wszystko. Do prania niezbędna jest dedykowana do odkurzaczy ekstrakcyjnych chemia. I podczas kiedy w naszej wypożyczalni tego typu wysoko wyspecjalizowane środki czystości kosztują od 10 do 39 zł w zależności od dobranego środka i są sprzedawane w mniejszych, ekonomicznych opakowaniach to samodzielny ich zakup wiąże się jednak ze sporymi kosztami. Najczęściej opakowania dostępne w internecie lub specjalistycznych sklepach mają pojemność nie mniejszą niż 1l / 1 kg – poprzez 2,5 kg – 5l – aż do 10 kg. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych środków i ich ceny „w widełkach” zależnych od wielkości opakowań.

  • Podstawowy proszek do prania Karcher RM 760: 60 zł (800 gram) – 400 zł (10 kg)
  • Odplamiacz Maxifi Master Pre – Spray: 60 zł (0,5 kg) – 150 zł (2 kg)
  • Neutralizator plam z moczu i zapachu moczu Prochem: 70 zł (1l) – 120 zł (5l)
  • Neutralizator zapachów Prochem: 190 zł (5l)
  • Specjalistyczny odplamiacz punktowy Prochem: 70 zł (1l ) – 140 zł (5l)
  • Impregnat hydrofobowy do tapicerki Prochem: 90 zł (1l) – 350 zł (5l)

Dodatkowa chemia, którą można dokupić w naszej wypożyczalni przy wynajmie odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1:

MaxiFi Master Pre-Spray
MaxiFi Master Pre-Spray
15ml / 1 litr

Uniwersalny preparat do wstępnego zmiękczania brudu i odplamiania. Rozpuszcza większość zabrudzeń z tapicerek i dywanów. Przekazywany wraz z opryskiwaczem i termometrem.

Cena: 15 zł
Prochem Urine Neutraliser
Prochem Urine Neutraliser
200 ml

Neutralizator zapachu moczu i plam z moczu. Usuwa zapach i neutralizuje chemicznie mocz metodą kontaktową zapobiegając trwałym zaplamieniom i nieprzyjemnemu zapachowi.

Cena: 19 zł
Prochem Fluoroseal CF (impregnat)
Prochem Fluoroseal CF (impregnat)
250 ml

Impregnat do tapicerki i dywanów, tworzący na powierzchni materiału powłokę hydrofobową zapobiegającą szybkiemu brudzeniu i powstawaniu plam np z soków czy tłuszczy.

Cena: 39 zł
Fresh Breeze Odour Neutraliser
Fresh Breeze Odour Neutraliser
100 ml

Uniwersalny i bezpieczny neutralizator. Usuwa nieprzyjemne zapachy z tapicerek i dywanów. Użyty w trakcie prania ekstrakcyjnego pozostawia świeży zapach.

Cena: 19 zł
Prochem Stain Pro (odplamiacz)
Prochem Stain Pro (odplamiacz)
50 ml

Specjalistyczny odplamiacz punktowy. Usuwa plamy z krwi, wymiocin, odchodów, kawy, herbaty, wina, atramenty wodne, tłuste plamy i inne plamy pochodzenia organicznego.

Cena: 19 zł

Kolejną kwestią generującą koszty eksploatacyjne odkurzacza dotyczącą i firm z segmentu wypożyczeń i użytkowników prywatnych są koszty napraw i serwisowania. Przykładowo – najczęstsza usterka odkurzacza to ta dotycząca pompy wody, gdzie koszt zakupu części to około 350 zł + koszt jej wymiany w serwisie naprawczym. A zepsuć może się jeszcze kilka innych rzeczy, od złączek gwarantujących szczelność odkurzacza, poprzez pęknięte uszczelki po zatarty silnik wynikający z błędów w użytkowaniu łącznie.

Wypożyczając sprzęt piorący w naszej firmie zmartwienia związane z usterkami, konserwacją oraz zakupem niezbędnej chemii, w ilości której byście Państwo nie zużyli przez kilka lat, przestają mieć rację bytu. Dokonując najmu odkurzacza możecie skupić się wyłącznie na przywróceniu blasku swojej tapicerce i radości z osiągniętych efektów, a wszelkie poboczne, zakulisowe aspekty związane z chemią, naprawą czy serwisowaniem urządzenia spadają na naszą firmę.

Mniej ważnym, bo bardziej logistyczno – estetycznym aspektem, jest zagwozdka gdzie taki odkurzacz przechowywać. Nie powinien być trzymany w miejscu nieogrzewanym typu szopa, działka, garaż, składzik gdyż może to mieć negatywny wpływ na elementy konstrukcyjne odkurzacza (w tym plastiki, złączki i uszczelki ) oraz elementy stricte mechaniczne. W mieszkaniu natomiast może zawadzać z racji dużych gabarytów. W szafie zajmie niewątpliwie sporo miejsca, a pod łóżkiem często traktowanym jako „szafa awaryjna” vel graciarnia może się w ogóle nie zmieścić gdyż jest dość wysoki.

Podsumowanie

Czy wybierzecie opcję wynajmu odkurzacza piorącego czy też zapragniecie mieć go na wyłączność to i tak będziecie wygrani, ponieważ Wasza tapicerka Wam podziękuje, a znajomi i sąsiedzi będą z podziwem komentować czystość panującą w domu, samochodzie lub działce, a jak wiadomo – komplementy i cały splendor spływa w takich chwilach na ręce Gospodarzy.

Wybór należy do Was, ale jeżeli wybierzecie jednak wariant wypożyczenia to serdecznie zapraszamy do naszej firmy. Do zobaczenia!

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
5/5 (2 opinii)