Pranie wykładzin Warszawa

Czysta wykładzina w biurze to wizytówka każdej firmy. Przecież jest to jedna z pierwszych rzeczy jakie rzucają nam się w oczy po przekroczeniu progu biura odwiedzanego przedsiębiorstwa. Warto zatem zadbać o to aby wykładziny były zawsze idealnie czyste. Od pewnego czasu wykładziny spotykamy już nie tylko w biurach, lokalach usługowych, żłobkach, przedszkolach, szkołach, kinach czy obiektach publicznych, ale także w prywatnych domach. Miękkie wykładziny wkraczają do naszych sypialni czy pokoi dziecięcych.

Z uwagi na duże powierzchnie przeznaczone do prania – często ceny prania w profesjonalnych firmach sprzątających są relatywnie wysokie. Dlatego też warto skorzystać z oferty wypożyczalni odkurzaczy piorących i samodzielnie przeprowadzić czyszczenie wykładzin. Tak przeprowadzone tanie pranie wykładzin w Warszawie to naprawę duża oszczędność.

Tanie pranie wykładzin Warszawa

Jeśli interesuje Cię tanie pranie wykładzin w Warszawie to nie mogłeś lepiej trafić. Wynajem odkurzacza Karcher wraz odpowiednim proszkiem piorącym to już połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi chęć do samodzielnego przeprowadzenia prania. Pranie ekstrakcyjne wykładzin nie jest niczym trudnym i każda osoba mająca po raz pierwszy kontakt z odkurzaczem piorącym bez problemu jest w stanie wykonać tą czynność. Nasza wypożyczalnia w standardzie z odkurzaczem przekazuje szeroką końcówkę przeznaczoną właśnie do prania wykładzin.

Pranie wykładzin Warszawa
Pranie ekstrakcyjne wykładzin

Pranie wykładzin biurowych Warszawa cena

Średnia cena prania wykładzin w Warszawie wynosi około 8-10 zł za 1 m². W przypadku złożenia jednorazowego zlecenia wyprania bardzo dużych powierzchni (minimum kilkaset metrów) można zbić cenę do około 7 zł za m²). Na pierwszy rzut oka cena nie wydaje się być wygórowana. Jednak należy pamiętać, iż jeśli chodzi o wykładziny to nie pierzemy jednego czy dwóch metrów kwadratowych a zdecydowanie większe powierzchnie. Przyjmując, iż średnia powierzchnia najmniejszych lokali biurowych wynosi około 40 m² to za wypranie wykładziny w takim pomieszczeniu zapłacimy około 360 złotych. W przypadku nieco większych biuro o powierzchni około 100 m² będzie do wydatek rzędu ok. 700 zł. Jeśli zaś do wyczyszczenia będzie wykładzina w dużym kompleksie biurowym gdzie będzie to kilkaset m² wówczas koszt wyniesie nawet kilka tysięcy złotych. Przy tak wysokich kosztach usługi prania wykonywanej przez firmę sprzątającą warto rozważyć wynajem odkurzacza piorącego. Koszt wynajmu sprzętu to 59 zł za dobę lub 99 zł za weekend. Nasza wypożyczalnia do każdego wynajmu przekazuje miarki profesjonalnego proszku piorącego Karcher RM760. Jeśli zaś Klient zgłasza zapotrzebowanie na większą niż standardowa ilość chemii piorącego, także jesteśmy w stanie przygotować większą ilość m.in. na potrzeby prania wykładzin. Korzystając z usług wypożyczalni możemy przy okazji prania wykładziny przeprowadzić również pranie tapicerki samochodowej Warszawa, pranie dywanu w mieszkaniu czy pranie kanapy, foteli czy krzeseł.

Cena wypożyczenia odkurzacza piorącego

Cena za 1 dobę

59 zł

Cena za weekend

99 zł

Skuteczne pranie wykładzin

Aktualnie różnorodność wzorów, struktur, rodzajów materiałów z jakich są wykonane wykładziny jest równie duża co w przypadku dywanów. Dobrze dobrana wykładzina powinna być nie tylko estetyczna ale i funkcjonalna. Często kolor lub wzór jest dobierany w taki sposób aby jak najmniej było widać na nich zabrudzenia. Wykładziny nie tylko ocieplają pomieszczenie ale i w pewnym stopni je wygłuszają, dzięki czemu praca w takim pomieszczeniu jest bardziej komfortowa. Wykładziny tłumią dźwięki, które spotykamy niemal w każdym biurze – odgłosy rozmów telefonicznych, dźwięk wciskanych klawiszy komputera czy stuki obcasów. Aby zatem dbać o dobry stan każdej wykładziny w biurze, należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. W przypadku biur i innych lokali usługowych wykładziny są dużo bardziej narażone na zabrudzenia niż np. dywany czy wykładziny w prywatnych domach. Z reguły czyszczenie powinno się przeprowadzać nie rzadziej niż raz w roku, jednak w miejscach częściej uczęszczanych dobrze jest przeprowadzać czyszczenie co kilka miesięcy. Aby czyszczenie wykładzin Warszawa było skuteczne należy do tego celu wykorzystywać odkurzacze ekstrakcyjne, które dogłębnie czyszczą całą powierzchnię.

Profesjonalne czyszczenie wykładzin

Aby wykładzina cieszyła nasze oko przez długie lata nie można zapominać o regularnym czyszczeniu. Nie jest wystarczające jedynie odkurzanie powierzchni na sucho. Przynajmniej raz w roku należy wykładzinę dogłębnie wyczyścić „metodą ekstrakcyjną”, a dwa razy w roku zastosować nieco bardziej ekonomiczny sposób czyszczenia taki jak: „metoda kapsułkowania” czy „suche wiórki”. Metoda kapsułkowania sprowadza się do rozpylenia na całej powierzchni wykładziny specjalnego preparatu chemicznego, który po wtarciu związuje cząstki brudu w tzw. mikrokapsułki. A następnie zebraniu całego brudu za pomocą odkurzacza. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż wykładzina jest sucha i gotowa do użytkowania już po kilkudziesięciu minutach od czyszczenia. Druga metoda czyszczenia wykładzin to tzw. „suche wiórki”. W tej metodzie do czyszczenia nie używa się wody. Suche wiórki nasączone roztworem chemicznym rozsypuje się na powierzchni wykładziny na następnie wciera za pomocą szorowarki. Cały rozpuszczony w ten sposób brud jest absorbowany przez wiórki. Następnie wiórki należy zebrać za pomocą odkurzacza przemysłowego. Podobnie jak w poprzedniej metodzie zaletą jest brak konieczności suszenia powierzchni. Mimo iż te dwie metody są dość proste i szybkie do zastosowania to nic nie zastąpi prania ekstrakcyjnego, dzięki któremu jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich zabrudzeń ukrytych wśród włókien wykładziny. Efektywność prania ekstrakcyjnego można zwiększyć, przeprowadzając odpowiednio proces szorowania wykładziny. W tym celu najlepiej wykorzystać profesjonalną szorowarkę z obrotową szczotką. Wynajem szorowarki w Warszawie to jedna z usług naszej wypożyczalni.

Samodzielne pranie wykładziny odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi 10/1:

Podsumowując, aby przeprowadzić pranie wykładziny w Warszawie nie musimy wydawać setek złotych. Wystarczy skorzystać z oferty wynajmu odkurzacza piorącego Karcher i za kwotę kilkudziesięciu odświeżyć wykładziny w biurze bądź domu.

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
5/5 (22 opinii)