Pranie tapicerki Warszawa

Dobrze utrzymane meble tapicerowane wpływają na nasz komfort i ogólną estetykę wnętrza, w którym się znajdują. Dlatego tak ważne jest utrzymanie ich w odpowiedniej czystości. Meble tapicerowane każdego dnia narażone są zabrudzenia. Kurz, brud, sierść naszych pupili, plamy po napojach czy resztki jedzenia – to wszystko sprawia, że z biegiem lat nasze meble tracą atrakcyjny wygląd. A co jeśli by tak, po kilku latach użytkowania ulubiona kanapa, fotel czy komplet krzeseł wyglądał tam samo atrakcyjnie jak pierwszego dnia po zakupie? Jest na to sposób. Wystarczy przeprowadzać regularnie pranie tapicerki w Warszawie.

Można skorzystać z usług firm zajmujących się na co dzień praniem tapicerek. Jest to rozwiązanie wygodne jednak stosunkowo drogie. Jeśli nie masz dwóch lewych rąk oraz masz nieco chęci do wykonania samodzielnego prania tapicerki to warto wynająć odkurzacz piorący i samemu dokładnie wyczyścić całą tapicerkę. Wypożyczenie odkurzacza piorącego to doskonały sposób na samodzielne wypranie wszystkich mebli tapicerowanych i jednocześnie sposób na zaoszczędzenie pokaźnej kwoty.

Tanie pranie tapicerki Warszawa

Firmy czyszczące specjalizujące się w praniu tapicerki zachwalają swoje usługi, chcąc byś to właśnie ich wybrał do wyczyszczenia swoich mebli. Którą jednak ofertę wybrać z setek firm oferujących profesjonalne pranie tapicerki w Warszawie? Wybór firm w stolicy jest tak duży, że możemy mieć problem z przejrzeniem wszystkich ofert. Czym się kierować? Czy cenami usług, prezentowanymi efektami prac czy dobrymi opiniami w internecie? Jak widać wybór jest naprawdę trudny. Głównym elementem, który zatem bierzemy pod uwagę w pierwszej kolejności jest cena prania tapicerki w Warszawie. Niestety nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Ale jest na to sposób. Wystarczy skorzystać z usług wypożyczalni odkurzaczy piorących i samemu wyprać swoje meble tapicerowane. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na tanie pranie tapicerki meblowej. Koszt wypożyczenia odkurzacza na 1 dobę to 59 zł. W tej cenie nie znajdziemy żadnej firmy, która była by w stanie wyczyścić małą sofę, nie mówiąc już o dużym narożniku czy zestawie foteli. A przecież w ciągu całej doby jesteśmy w stanie wyczyścić samodzielnie nie tylko kanapę, fotele, krzesła, pufy czy poduszki ale i zostanie czasu na pranie dywanów, pranie wykładzin Warszawa i wyczyszczenie tapicerki w samochodzie. Jeśli teraz podsumujemy koszt prania tych wszystkich elementów i porównamy z wydaną kwotą na wynajem odkurzacza piorącego będziemy zaskoczeni tym jak ogromna kwota pozostanie nam w portfelu. Ponadto firmy czyszczące ustalają limity i np. nie przyjmują zlecenie o wartości niższej niż 100 zł – po prostu nie opłaca im się przyjmować niewielkich zleceń.

pranie tapicerki warszawa
Pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki Warszawa cena

Przyjrzeliśmy się kilku firmom zajmującym się praniem tapicerki i sprawdziliśmy jaka jest cena prania tapicerki w Warszawie. Zobaczymy jak prezentuje się ona w porównaniu z wynajmem odkurzacza Karcher i samodzielnym praniem. Przeanalizowaliśmy cenniki kilku warszawskich firm aby sprawdzić średnie ceny za tego typu usługę. I tak otrzymaliśmy uśrednione ceny: pranie dużego narożnika to cena 200 zł, za wyczyszczenie średniego narożnika zapłacimy nieco mniej bo 150 zł. Jeśli w domu chcemy zlecić pranie kanapy lub pranie sofy musimy przygotować się na wydatek rzędu 120 – 150 zł. Jeśli do tego chcielibyśmy zamówić pranie krzeseł wówczas z naszego portfela ubędzie jeszcze po 20 zł za każdą sztukę. Natomiast jeśli do naszej sypialni zaprosimy przedstawiciela firmy sprzątającej to za pranie materaca dwuosobowego zapłacimy około 150 zł. Możemy także zlecić drobne usługi takie jak pranie poduszek, pranie krzesła biurowego, pranie wózków dziecięcych, pranie fotelików samochodowych, pranie puf, czy pranie fotela – za tego typu czyszczenie zapłacimy z reguły do 50 zł za każdą rzecz.

Jak widać w przypadku chęci zrobienia jednorazowo większych porządków możemy wydać na nie nawet kilkaset złotych. Wynajem odkurzacza piorącego do koszt 59 zł za dobę. Jeśli jednak chcemy „poszaleć” możemy skorzystać z opcji wypożyczenia weekendowego za 99 zł i wówczas spokojnie wyprać wszystkie tapicerki czy dywany jakie mamy w domu. To nadal jest znacząco niższa cena niż cena za specjalistyczne pranie tapicerki w Warszawie.

Cena wypożyczenia odkurzacza piorącego

Cena za 1 dobę

59 zł

Cena za weekend

99 zł

Skuteczne pranie tapicerki

Zdajemy sobie sprawę z tego, że utrzymanie tapicerowanych mebli w czystości jest sprawą dość trudną. Zapewne doskonale o tym wiedzą rodzice małych dzieci. Nie ma szans aby w mieszkaniu, w którym przebywają małe dzieci co chwilę na kanapę nie wylał się soczek, nie upadła bułeczka z masełkiem albo materiał nie został ubrudzony ketchupem, który spadł z paróweczki. Nie jest możliwe aby nad tym wszystkim zapanować. Dlatego też tak ważne jest zwrócenie uwagi na regularne i skuteczne pranie tapicerki. A kto nie zrobi tego dokładniej i precyzyjniej niż my sami. Nawet jeśli na powierzchni mebla nie ma wielkich plam i zacieków, to warto pamiętać że cały brud i kurz zbiera się wewnątrz mebla. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie prania ekstrakcyjnego np. za pomocą odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1. Dzięki praniu ekstrakcyjnemu jesteśmy w stanie pozbyć się brudu zalegającego nawet w głębszych partiach obicia. A jak często prać tapicerkę? Odpowiedź jest prosta – zawsze wtedy gdy czujemy taką potrzebę, jednak nie rzadziej niż raz w roku.

Profesjonalne pranie tapicerki

Nagromadzony podczas codziennego użytkowania brud i powstałe plamy nie zawsze jesteśmy w stanie usunąć domowymi sposobami. Często sięgając po gotowe środki do ręcznego prania nie jesteśmy w stanie uzyskać nimi takich efektów jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnego prania tapicerki. Najczęściej przy stosowaniu różnego rodzaju płynów czy pianek czyszczących jedynie ścieramy wierzchnią warstwę brudu, jednocześnie wcierając resztę zanieczyszczeń w głąb tapicerki. Profesjonalne pranie powinno być wykonane z wykorzystaniem odkurzacza piorącego i przeprowadzone w sposób ekstrakcyjny.

Jak w skrócie wygląda pranie ekstrakcyjne tapicerki? Jest to najbardziej skuteczna metoda prania „na mokro” zapewniająca głębokie czyszczenie i gwarantująca, że cały brud nie zostanie wbity w głąb tkaniny. Taka metoda jest także bezpieczna dla czyszczonej powierzchni. Metoda prania sprowadza się do naniesienia na tkaninę roztworu środka chemicznego i wody, a następnie odessaniu całości z dużą siłą. Dzięki wydajnej turbinie odkurzacza piorącego cały brud i woda są odsysane do jednego ze zbiorników urządzenia. Dopiero gdy spojrzymy na kolor wody w tym zbiorniku uświadomimy sobie jak ogromny brud zalegał wewnątrz naszych mebli.

Samodzielne pranie dywanu odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi 10/1:

Tak wykonane pranie z pewnością sprawi, iż tapicerka odzyska swoje kolory i pozbędziemy się plam i zanieczyszczeń.

Często pytacie nas jak długo schnie tapicerka po praniu? Z reguły jest to około 8-10 godzin. Jest to czas potrzebny na całkowite odparowanie resztek wilgoci. Oczywiście odkurzacz ma tak dużą siłę ssania, że w tapicerka nigdy nie będzie przemoczona – z reguły odkurzacz usuwa do 95% wody. Resztka wilgoci musi sobie po prostu odparować.

Jak widać, aby przeprowadzić profesjonalne pranie tapicerki nie trzeba wydawać setek złotych i zatrudniać specjalistów. Wystarczy nieco chęci i odwiedzenie wypożyczalni odkurzaczy piorących aby przekonać się się wynajem odkurzacza jest szybki, łatwy i przyjemny a samo pranie tapicerki meblowej w Warszawie także nie nastręcza większych problemów.

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
4.9/5 (25 opinii)