Pranie tapicerki samochodowej Warszawa

Każdy właściciel auta pragnie by jego auto prezentowało się atrakcyjnie nie tylko z zewnątrz ale i środku. Z reguły regularnie odwiedzamy myjnie samochodowe, myjemy szyby czy czyścimy felgi. Zapominamy jednak o tak istotnej kwestii jak czyszczenie tapicerki samochodowej. Tapicerka samochodowa nie ma łatwo – każdego dnia narażona jest na zabrudzenia, wilgoć czy plamy z jedzenia. W samochodzie spędzamy stosunkowo dużo czasu. Dojazdy i powroty z pracy, wyjazdy na zakupy, przewożenie dzieci czy długie wyjazdy na wakacje. Nawet jeśli uważamy na naszą tapicerkę to i tak każdego dnia brud i kurz wbijają się w głąb tapicerki. Warto zatem raz na jakiś czas przeprowadzić kompleksowe pranie tapicerki samochodowej w Warszawie. Do wyboru mamy pozostawienie auta na kilka godzin garażu specjalistycznej firmy zajmującej się czyszczeniem tapicerki lub wykonanie tej pracy samodzielnie i zaoszczędzenie sporej kwoty. Wystarczy skorzystać z usług wypożyczalni odkurzaczy piorących i samemu wyczyścić całą tapicerkę.

Tanie pranie tapicerki samochodowej Warszawa

Pranie tapicerki samochodowej nie różni się znacząco od prania pozostałych mebli tapicerowanych. Zarówno etapy prania jak i używana chemia są niemal identyczne. Chcąc skorzystać z usługi prania musimy z reguły odstawić pojazd do garażu firmy przeprowadzającej czyszczenie. Możemy jednak takie pranie przeprowadzić samodzielnie i nie jest wymagane posiadanie do tego specjalnych warunków. Pranie tapicerki może być przeprowadzone zarówno w garażu jak i przydomowych ogrodzie. Co ważne odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 wykorzystywany do czyszczenia nie wymaga stałego podłączenia do wody. Do zbiornika w tylnej części odkurzacza wlewamy wodę wraz proszkiem piorącym, odkurzacz na bieżąco pobiera płyn ze zbiornika i nie musimy mieć podłączenia do bieżącej wody. Jedynie należy zapewnić dostęp do zasilania 230V. Z tym jednak nie powinno być żadnego problemu w obrębie garażu lub ogrodu. Dzięki tak łatwym do spełnienia warunkom – tanie pranie tapicerki samochodowej w Warszawie jest w zasięgu każdego właściciela auta. Nie musimy już wydawać kilkuset złotych na kompleksowe i profesjonalne pranie tapicerki. Za kilkadziesiąt złotych wypożyczymy odkurzacza piorący Karcher i dokładnie doczyścimy wszystkie tapicerowane zakamarki w aucie. Decydując się na skorzystanie z usług naszej wypożyczalni można przy okazji prania tapicerki w samochodzie, poświęcić także nieco czasu na pranie dywanów Warszawa lub wyprać wszystkie pozostałe meble tapicerowane w swoim domu. Wszystko w jednej cenie!

Pranie tapicerki samochodowej
Ekstrakcyjne pranie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa cena

Warsztaty detailingowe, myjnie samochodowe, firmy sprzątające – wszystkie te przedsiębiorstwa kuszą nas ofertami prania tapicerki samochodowej. Chętnie korzystamy z tego typu usług ponieważ prosto rzecz ujmując lubimy przebywać w czystych i pachnących wnętrzach naszych samochodów. Jednak korzystanie z usług profesjonalistów wiąże się z wysokimi rachunkami. Koszt prania tapicerki samochodowej w Warszawie zależy przede wszystkim od zakresu usług. Najczęściej oferta prania tapicerki aut podzielona jest na tzw. “pakiety”. W najniższym pakiecie możemy z reguły liczyć jedynie na pranie przednich foteli, tylnej kanapy i boczków drzwi. Za taki pakiet zapłacimy około 150 zł. Jeśli poprosimy o wypranie również bagażnika i dywaników musimy być przygotowani na wydatek kolejnych 50 zł. Jeśli jednak wymagamy pełnego prania tapicerki samochodowej łącznie z podsufitką, a następnie wyczyszczenia plastików, szyb czy ozonowania wnętrza to zapłacimy za całość około 300 zł. Oczywiście koszt czyszczenia będzie także powiązany z wielkością samochodu. Im większe auto tym musimy się liczyć z większym wydatkiem. Doskonałym rozwiązaniem jest wypożyczenie odkurzacza piorącego i samodzielne pranie tapicerki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zmieścimy się w kwocie kilkudziesięciu złotych.

Cena wypożyczenia odkurzacza piorącego

Cena za 1 dobę

59 zł

Cena za weekend

99 zł

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej Warszawa

Profesjonalne i pełne pranie tapicerki samochodowej powinno składać się z kilku elementów gwarantujących sukces i oczekiwane efekty. Przede wszystkim każde pranie powinno być poprzedzone gruntownym odkurzaniem wnętrza łącznie z podłogą, fotelami czy podsufitką. Warto jest stosować różnego rodzaju końcówki szczelinowe czy szczoteczki aby dokładnie usunąć kurz, brud i zanieczyszczenia ze wszystkich zakamarków auta. Po odkurzeniu auta warto zabezpieczyć wszystkie elementy wyposażenia, które mogą być wrażliwe na wilgoć lub zachlapania. Na tym etapie warto po prostu zakryć ściereczką lub folią takie elementy jak deskę rozdzielczą, kierownicę z elektronicznymi przyciskami, gniazda zapalniczki samochodowej czy oświetlenie wewnętrzne. Po takim zabezpieczeniu elementów wnętrza przystępujemy do prania. Jeśli tapicerka jest dość mocno zabrudzona to warto zrobić wstępny oprysk z prespray’u w celu rozpuszczenia całego zalegającego brudu. Jeśli jednak w wnętrzu naszego auta nie doświadczymy tłustych plam po jedzeniu czy zacieków można śmiało pominąć ten wstępny etap. Wówczas pranie możemy przeprowadzić wyłącznie z wykorzystaniem proszku do prania maszynowego takiego jak Karcher RM 760. Proszek za pomocą odkurzacza piorącego nanosimy na powierzchnię tapicerki, pozostawiamy na około 5-10 minut aby chemia mogła zacząć działać, a następnie szczoteczką należy “rozczesać” włosie w celu zmiękczenia zanieczyszczeń. Następnie przechodzimy do właściwego etapu czyszczenia czyli prania ekstrakcyjnego. Za pomocą odkurzacza Karcher Puzzi nanosimy chemię jednocześnie odsysając zanieczyszczenia z wnętrza tapicerki. Po praniu z użyciem proszku piorącego warto jest przeprowadzić płukanie tapicerki czystą wodą, dzięki czemu pozbędziemy się resztek proszku, które mogły pozostać wewnątrz materiału.

Samodzielne pranie tapicerki samochodowej odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi 10/1:

Tak wykonane pranie tapicerki samochodowej przywróci jej dawny blask i pozwoli na usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
4.9/5 (26 opinii)