Instrukcje obsługi wypożyczonych sprzętów i pomoc techniczna

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1

Instrukcja wideo Karcher Puzzi 10/1

Instrukcja “książkowa” obsługi Karcher Puzzi 10/1

Instrukcja obsługi Karcher Puzzi 10/1

Rozwiązywanie najczęstszych problemów dot. odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1

Problem #1: Nie działa spryskiwanie / odkurzacz nie podaje wody

Przyczyna #1: Tłoczek wewnątrz pompy wody zatrzymał się jednym położeniu. Przyczyną może być zapowietrzenie pompy, dostanie się do pompy nierozmieszanego proszku piorącego, dostanie się do pompy drobinek piasku zassanych z wodą, lub uszkodzenie pompy w trakcie pracy.

Rozwiązanie #1: Należy odłączyć wąż doprowadzający wodę (cienki wężyk z szybkozłączką) od strony odkurzacza. Pod złącze wody na obudowie odkurzacza podstawić białe wiaderko, uprzednio wyjęte z przedniej części odkurzacza. Następnie włączyć pompę wody. Ciśnienie wody powinno “wyrzucić” zanieczyszczenia z pompy. Jeśli woda zacznie lecieć strumieniem, można ponownie podłączyć wąż i kontynuować pracę. Jeśli pompa nadal nie tłoczy wody można spróbować kilkukrotnego włączenia i wyłączenia pompy wody – zwracając uwagę na to iż pompa wody jednorazowo może pracować “na sucho” nie dłużej niż kilkanaście sekund. Jeśli mimo zastosowania powyższych kroków pompa nie tłoczy wody, oznacza to trwałe uszkodzenie pompy – wówczas prosimy o kontakt z obsługą wypożyczalni.

Problem #2: Nie działa odsysanie wody / odkurzacz nie odciąga wody pod ciśnieniem z tapicerki

Przyczyna #2: Przedni zbiornik w odkurzaczu nie został przykryty pokrywką, pokrywka nad przednim zbiornikiem została niedokładnie nałożona, wąż odsysający wodę nie został podłączony lub silnik odkurzacza uległ uszkodzeniu.

Rozwiązanie #2: W pierwszej kolejności należy wcisnąć żółty przycisk odpowiadający za uruchomienie silnika (odsysania wody) – jeśli słychać pracę silnika oznacza, iż jest on sprawny. Wówczas należy sprawdzić czy pokrywka znajduje się nad wiaderkiem, do którego trafia brudna woda. Należy upewnić się również że uszczelka pokrywy szczelnie przylega do krawędzi zbiornika. Należy także sprawdzić czy wąż został prawidłowo podłączony z obydwu stron. Jeśli po uruchomieniu silnika nie słuchać jego pracy lub jego praca jest bardzo głośna i towarzyszy jej nieprzyjemny zapach spalenizny oznacza to trwałe uszkodzenie silnika – wówczas prosimy o kontakt z obsługą wypożyczalni.

Problem #3: Nie potrafię podłączyć dużej końcówki do prania dywanów i wykładzin (końcówka na długiej metalowej rurze)

Przyczyna #3: Nieumiejętne podłączenie końcówki

Rozwiązanie #3: Końcówkę do prania dywanów i wykładzin podłącza się bezpośrednio do rękojeści (pistoletu). Rury nie podłącza się bezpośrednio do węża. W celu wymiany końcówki z małej na dużą należy na rękojeści przekręcić delikatnie żółty pierścień i wyciągnąć małą końcówkę do prania tapicerki. Następnie w otwór wsunąć koniec metalowej rury, zwracając uwagę aby rowki na rurze pokryły się z wypustkami wewnątrz otworu rękojeści.

Najczęstsze pytania dot. odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1

Pytanie #1: Jak długo schnie tapicerka/dywan po praniu?

Odpowiedź #1: Odkurzacz posiada na tyle mocną turbinę odpowiedzialną na odsysanie wody, że tapicerka po praniu nie jest przemoczona. Jest jedynie lekko wilgotna. W warunkach domowych potrzeba około 6-8 godzin aby reszta wilgoci odparowała.

Pytanie #2: Czy mam Państwu zwrócić puste opakowania po środkach chemicznych, które otrzymałem wraz z odkurzaczem?

Odpowiedź #2: Opakowania na chemię są wielorazowego użytku. Zarówno pojemniczki na proszek piorący jak i pozostałe butelki i słoiczki po innej chemii chętnie wykorzystamy ponownie. Jeśli nie są zniszczone to będziemy wdzięczni za ich zwrot. Dzięki temu wprowadzimy do środowiska mniejszą ilość plastiku.

Myjka ciśnieniowa Karcher HD 5/15

Instrukcja “książkowa” obsługi Karcher Puzzi 10/1

Parownica Karcher SG 4/4

Instrukcja “książkowa” parownica Karcher SG 4/4

Generator ozonu 28g/h

Instrukcja “książkowa” parownica Karcher SG 4/4

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
5/5 (1 opinii)