Case study – czyli efekty prania naszych Klientów: część 1

Case study to w dosłownym tłumaczeniu “studium przypadku”. To zbiór informacji, opisów i zdjęć z wykonanych prac. Na podstawie opinii naszych Klientów i efektów prania tapicerek i dywanów z wykorzystaniem naszych odkurzaczy piorących przygotowaliśmy ciekawe zestawienie prezentujące uzyskane efekty. Efekty niektórych prac są naprawdę zdumiewające. Zobaczcie koniecznie zdjęcia “przed” i “po” wraz z naszym komentarzem.

Narożnik w jaskrawym pomarańczowym kolorze

Pranie wykonała nasza klientka – P. Aurelia / Lokalizacja: Warszawa Ursynów / Kategoria: pranie narożnika

Pani Aurelia po raz pierwszy w życiu korzystała z odkurzacza piorącego. Jak widać nawet osoba bez żadnego doświadczenia jest w stanie uzyskać niesamowity efekt!

Do wyprania był narożnik w pięknym, pomarańczowym kolorze. Narożnik był centralnym punktem w mieszkaniu, miejscem spotkań domowników, w tym dwójki małych dzieci. Przy dzieciach żadna tapicerka nie ma łatwo…

Tkanina narożnika straciła swój pierwotny, jaskrawy kolor, a na obiciu pojawiły się liczne plamy – pozostałości po jedzeniu i piciu. Do prania został wykorzystany proszek piorący Karcher RM760. Początkowo został zastosowany wstępny oprysk z proszku, następnie zostało przeprowadzone tradycyjne pranie ekstrakcyjne wraz z płukaniem czystą wodą.

Po tym “zabiegu” narożnik odzyskał swój dawny kolor. Udało się także usunąć niemal wszystkie plamy i zabrudzenia. Pranie tapicerki w Warszawie zakończone sukcesem!

Dwuosobowy materac z plamami po wybielaczu

Pranie wykonała nasza klientka – P. Katarzyna / Lokalizacja: Warszawa Praga Północ / Kategoria: pranie materaca

Tym razem do uratowania był dwuosobowy materac. Materac był przykładem, iż samodzielne pranie bez wykorzystania odpowiedniego sprzętu może przynieść rezultat odwrotny do zamierzonego.

Materac był już dość brudny, jednak nie to było w tym przypadku największym problemem. Pani Katarzyna, która skorzystała z usług naszej wypożyczalni chciała pozbyć się śladów po nieudolnym czyszczeniu plam. Domowe wybielacze użyte do ręcznego czyszczenia pozostawiły rozległe jasne plamy.

Pranie zostało wykonane z wykorzystaniem odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1 i proszku piorącego Karcher RM760.

Odkurzacz i chemia usunęły niemal wszystkie zabrudzenia i tak wyczyszczony materac będzie służył kolejne lata.

Szara sofa z licznymi plamami po zalaniu napojami

Pranie wykonała nasza klientka – P. Wanda / Lokalizacja: Warszawa Praga Południe / Kategoria: pranie sofy

Jedna z kolejnych prac naszej Klientki – do wyczyszczenia była sofa w pokoju dziecięcym. Na sofie widoczne były liczne plamy po zalaniach różnego rodzaju napojami. Uprane zostało tapicerowane siedzisko i oparcie. Skórzane boki nie wymagały dodatkowego czyszczenia.

Klientka poprosiła nas o przekazanie dodatkowej chemii. Oprócz standardowego proszku piorącego Karcher, dostarczyliśmy do Klientki Maxifi Master Pre-Spray. To mocny i skoncentrowany prespray w formie proszku. Preparat jest przeznaczony do czyszczenia mocno zabrudzonych tapicerek i dywanów. Proszek rozpuszcza się w gorącej wodzie w odpowiednich proporcjach, a następnie za pomocą opryskiwana nanosi na praną powierzchnię. Środek natychmiast penetruje włókna tapicerki i rozpuszcza cały zalegający bród. Dzięki wstępnemu opryskowi prespreyem udało się usunąć niemal wszystkie plamy.

Następnie zostało przeprowadzone standardowe pranie ekstrakcyjne za pomocą odkurzacza Karcher Puzzi 10/1.

Na koniec Klientka wykonała płukanie tapicerki czystą wodą z dodatkiem otrzymanego z naszej wypożyczalni neutralizatora zapachów. Przekazaliśmy sprawdzony Prochem Fresh Breeze Odour Neutraliser. To neutralizator, który poradzi sobie z najbardziej uciążliwymi zapachami. Po praniu pozostawia przyjemny świeży zapach jeszcze przez długi czas.

Jak widać, tak dobrany zestaw chemii wraz z zastosowaniem wydajnego odkurzacza piorącego przyniosły wyjątkowo zadowalający efekt. Wynajem odkurzaczy piorących Warszawa – zapraszamy do sprawdzenia oferty i wynajmu urządzenia!

Żółty fotel uszak z IKEA

Pranie wykonała nasza klientka – P. Barbara / Lokalizacja: Warszawa Śródmieście / Kategoria: pranie fotela

Kolejna praca naszej Klientki, która po raz pierwszy miała styczność z odkurzaczem piorącym. W domu Pani Barbary czyszczenia wymagała szara sofa z plamami po kawie, nieduży dywan oraz żółty fotel. Efekt prania tego ostatniego mebla możecie zobaczyć powyżej.

Fotel to popularny “uszak” z IKEA (model Strandmon). Designerski i jednocześnie wygodny mebel tapicerowany. Jednak na jasnym, żółtym kolorze było widać większość zabrudzeń. W przypadku tego mebla zabrudzenia były widoczne na podłokietnikach, siedzisku i oparciu. Do prania uszaka został wykorzystany odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1. Zastosowana chemia to jedynie proszek piorący Karcher RM760.

Świetnie wykonane pranie tapicerki w Warszawie.

Szary narożnik

Pranie wykonała nasza klientka – P. Ewelina / Lokalizacja: Warszawa Wawer / Kategoria: pranie narożnika

Jeden z naszych odkurzaczy piorących przekazaliśmy Klientce w celu wyprania narożnika. Narożnik jest stosunkowo nowy, jednak był bardzo intensywnie użytkowany. Na powierzchni widoczne były liczne plamy, które nie dodawały uroku miękkiej, lekko pikowanej tkaninie. Do prania użyty został wyłącznie proszek piorący Karcher RM760. Wszystkim naszym Klientom przy wypożyczeniu udzielamy instruktażu i proponujemy najlepsze sposoby pozbycia się zabrudzeń. Klientka skorzystała z naszych rad i wykonała pranie zgodnie z zaleceniami. Zatem został wykonany wstępny oprysk roztworem wody z proszkiem, następnie chemia została wtarta wgłąb tapicerki za pomocą ręcznej szczotki, później zostało przeprowadzone pranie ekstrakcyjne, a całość zakończyło płukanie tapicerki czystą wodą.

Tak perfekcyjnie przeprowadzone pranie sprawiło że narożnik odzyskał dawną świeżość. Oglądając zdjęcia przed i po praniu można by się zastanowić czy to przypadkiem nie jest zupełnie inny mebel. Otóż nie – zdjęcie przed praniem zostało wykonane wieczorem w sztucznym świetle, zdjęcie po praniu kolejnego dnia. Uwierzcie nam na słowo – to cały czas ten sam narożnik!

Pranie silnie zabrudzonego materaca

Pranie wykonał nasz klient – P. Wojciech / Lokalizacja: Warszawa Białołęka / Kategoria: pranie materacy

Tym razem do wyczyszczenia był bardzo brudny dwuosobowy materac. Pranie materaca odbywało się w wynajmowanym mieszkaniu. Po zmianie najemcy niezbędne było przeprowadzenie gruntownego czyszczenia powierzchni materaca z dwóch stron.

Materac posiadał plamy z moczu oraz zalegający, wbity brud na całej jego powierzchni. Nasz Klient skorzystał z opcji wypożyczenia odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1. Do prania wykorzystał wydajny proszek piorący Karcher RM760. I to wystarczyło…

Już pierwsze ruchy końcówki do prania tapicerek odsłoniły prawdziwą biel materaca. Zabrudzenia udało się usunąć niemal w całości. Po praniu ekstrakcyjnym całość materaca została jeszcze wypłukana czystą wodą.

Dzięki temu nowy najemca mieszkania będzie mógł spać na czystym i pachnącym świeżością materacu. Zarówno wynajmujący mieszkania jak i sami najemcy są częstymi Klientami naszej wypożyczalni.

Jasno beżowa kanapa

Pranie wykonała nasza klientka – P. Aleksandra / Lokalizacja: Warszawa Mokotów / Kategoria: pranie kanapy

Użytkowana na co dzień kanapa Pani Aleksandry wymagała już porządnego prania. Za widoczne liczne zabrudzenia odpowiedzialne były dwa małe pieski, które upodobały sobie kanapę jako miejsce codziennego wypoczynku. Na jasnej tapicerce wyraźnie były widoczne brudne fragmenty oraz plamy / zacieki, które powstały na skutek zalania tapicerki napojami.

Pranie zostało wykonane z wykorzystaniem odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1 i proszku piorącego Karcher RM760. Oprócz podstawowego proszku przeznaczonego do prania ekstrakcyjnego, Klientka nie stosowała żadnej innej chemii.

Różnica po praniu zauważalna gołym okiem.

Tapicerka samochodowa

Pranie wykonała nasza klientka – P. Karolina / Lokalizacja: Raszyn k. Warszawy / Kategoria: pranie tapicerki samochodowej

W samochodach potrafimy spędzać dużą część każdego dnia… Dojazdy do pracy, powroty, wyjazdy na zakupy i podróże na wakacje. W samochodzie jemy, pijemy i często siadamy w mokrym ubraniu. To wszystko sprawia, że tapicerka samochodowa narażona jest szybkie brudzenie.

Samochód Pani Karoliny posiada dwukolorową tapicerkę. Szczególnie na jej jaśniejszej części było widać liczne zacieki oraz wbity brud. Do prania wykorzystany został odkurzacza piorących Karcher Puzzi 10/1 oraz proszek piorący Karcher RM760. Sprzęt, chemia i nieco chęci Klientki wystarczyły aby tapicerka odzyskała swój dawny blask.

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa zakończone sukcesem.

Szary narożnik z funkcją spania

Pranie wykonał nasz klient – P. Marcin / Lokalizacja: Warszawa Ursynów / Kategoria: pranie narożnika

Kolejna realizacja to czyszczenie narożnika z funkcją spania. Materiał jakim został pokryty narożnik cechuje efekt cieniowania po przejechaniu dłonią po materiale zarówno pod włos jak i z włosem. Materiał posiada także delikatnie “satynową” powierzchnię. Jest to dość efektowne rozwiązanie stosowane przez producentów mebli, jednak taka powierzchnia dość łatwo łapie wszystkie zabrudzenia. Klient postanowił uporać się ze wszystkimi zabrudzeniami widocznymi na powierzchni tapicerki.

Pranie zostało przeprowadzone wypożyczonym u nas odkurzaczem piorących Karcher Puzzi 10/1, uzupełnionym proszkiem piorącym Karcher RM760.

Udało się usunąć większość zacieków, plam i zabrudzeń.

Pranie tapicerki krzeseł

Pranie wykonał nasz klient – P. Marcin / Lokalizacja: Warszawa Ursynów / Kategoria: pranie krzeseł

Klienci decydując się na wynajem odkurzacza piorącego często starają się wyprać jak najwięcej mebli, dywanów czy wykładzin w domu w trakcie doby lub weekendu. Jest to bardzo opłacalna opcja, dzięki której można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w porównaniu do usług wykonywanych przez firmy sprzątające. W tym przypadku było ponownie. P. Marcin wypożyczył od nas odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1. Efekty prania prezentowaliśmy powyżej na przykładzie szarego narożnika. Klient postanowił przy okazji także wyprać tapicerkę krzeseł.

Krzesła po praniu są jak nowe!

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
5/5 (29 opinii)