Case study – czyli efekty prania naszych Klientów: część 2

Przedstawiamy kolejną odsłonę efektów prania wykonywanych przez naszych Klientów. Samodzielne pranie tapicerki, dywanów i wykładzin przynosi naszym Klientom tak dużą satysfakcję, że chętnie dzielą się z nami zdjęciami prezentującymi stan przed rozpoczęciem pracy i po czyszczeniu. Niektóre efekty pracy naprawdę zadziwiają. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami i opisami realizacji. Niech staną się one inspiracją do pracy.

Biała sofa

Pranie wykonał nasz klient – P. Andrzej / Lokalizacja: Warszawa Mokotów / Kategoria: pranie sofy

Pranie tej sofy pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych. Biały materiał na tapicerce sofy może być przekleństwem wielu właścicieli mebli, jednak jasna tapicerka także może cieszyć oko. Warto tylko regularnie przeprowadzać pranie ekstrakcyjne takiej tapicerki.

Tym razem do naszej wypożyczalni odkurzaczy piorących trafił Pan Andrzej – właściciel białej sofy. Sofa posiadała tzw. zabrudzenia dnia codziennego. Zdecydowanie nie prezentowała się atrakcyjnie.

Pan Andrzej zdecydował się na zestaw, który często polecamy jako absolutne “must have” do prania tapicerki i dywanów. W skład zestawu wchodził: odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1, proszek piorący Karcher RM760, MaxiFi Master PreSpray oraz ręczna szczotka na wcierania chemii.

Napewno do uzyskania tak spektakularnego efektu przyczyniło się użycie przez Klienta preparatu MaxiFi Master PreSpray. To jeden z najczęściej dobieranych dodatkowych środków chemicznych przez Klientów naszej wypożyczalni. Ten środek naprawdę potrafi zdziałać cuda i radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Zasada działania tego prespray’u jest prosta. Opryskujemy prespray’em powierzchnię przeznaczoną do prania, pozostawiamy środek na około 10 min w celu zmiękczenia zabrudzeń, ręczną szczotką lub szczotką montowaną na wiertarce wcieramy prespray i tym samym zmiękczamy zalegający brud. Następnie przechodzimy do zasadniczego etapu prania – czyli czyszczenia ekstrakcyjnego odkurzaczem piorącym wraz z podstawowym proszkiem piorącym. Dodanie wstępnego etapu w postaci oprysku PreSpray’em pozwoliło naszemu Klientowi na pozbycie się niemal wszystkich zabrudzeń.

Po praniu sofa wygląda niemal jak nowa i będzie cieszyła oko jeszcze przez długi czas.

Śnieżno biała sofa

Pranie wykonała nasza klientka – P. Orina / Lokalizacja: Warszawa Białołęka / Kategoria: pranie sofy
Sofa przed praniem Sofa po praniu

To już kolejna biała sofa w ostatnim czasie, której wyprania podjął się nasz Klient. Sofę w szczególności upodobał sobie pies Pani Oriny, zostawiając na niej liczne zabrudzenia. Sofę udało się uratować przed wyrzuceniem, a dzięki przeprowadzonemu praniu tapicerki mebel jeszcze posłuży kolejne lata.

Klientka zdecydowała się na wynajem odkurzacza piorącego Karcher wraz z podstawowym środkiem piorącym Karcher RM760. Pomimo tego, iż nie został tutaj zastosowany PreSpray (preparat do wstępnego zmiękczania brudu), który mógłby zapewnić jeszcze lepsze efekty prania zwłaszcza na mocno zabrudzonych podłokietnikach sofy, to i tak efekt prania jest widoczny gołym okiem.

To kolejny przykład na to, że wystarczy tylko odrobinę chęci i można samodzielnie przeprowadzić pranie wypożyczonym odkurzaczem piorącym, co stanowi alternatywę dla korzystania z usług innych firm sprzątających zajmujących się z praniem tapicerki w Warszawie. I co najważniejsze – Klientka zaoszczędziła sporo pieniędzy wykonując pranie samemu.

Dywan w czarno-biało-szarą szachownicę

Pranie wykonał nasz klient – P. Adrian / Lokalizacja: Warszawa Praga Południe / Kategoria: pranie dywanu

Tym razem do wyprania był monochromatyczny dywan ze wzorem szachownicy. Czarne, białe i szare kwadraty tworzące wzór dywanu zgromadziły już w sobie sporą ilość zanieczyszczeń. Klient wybrał naszą wypożyczalnie i zdecydował się na wynajem odkurzacza piorącego Karcher Puzzi 10/1. Mimo, iż na pierwszy rzut oka nie było widać większych plam to w rzeczywistości z wnętrza dywanu udawało się odciągnąć całe wiadra czarnej wody.

Samodzielnie wykonane tanie pranie dywanu przyniosło naszemu Klientowi bardzo dużo satysfakcji. Jak to zwykle bywa – zdjęcia nie oddają w pełni efektów pracy, ale Klient wrócił do nas bardzo zadowolony – dywan odzyskał swoje dawne kolory i stał się po prostu czysty.

Błękitny fotel “uszak”

Pranie wykonała nasza klientka – P. Paulina / Lokalizacja: Warszawa Bemowo / Kategoria: pranie fotela

To nie pierwszy i na pewno nie ostatni fotel typu “uszak” z wypraniem, którego poradził sobie nasz Klient. Na siedzisku widoczne były liczne plamy, pozostałe po zalaniach różnego rodzaju płynami.

W celu wyprania fotela został wykorzystany standardowy zestaw czyli odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 oraz proszek Karcher RM760. Po wykonaniu wstępnego oprysku tapicerki zostało przeprowadzone dokładne szczotkowanie całej powierzchni. Dzięki przeszczotkowaniu udało się zmiękczyć wszystkie zabrudzenia i osiągnąć bardzo dobry efekt.

Z powierzchni fotela zniknęły wszystkie zabrudzenia. A przy okazji wynajmu odkurzacza oprócz fotela udało się wyprać w domu także dywan, krzesła i kanapę.

Materac z plamami z moczu

Pranie wykonał nasz klient – P. Paweł / Lokalizacja: Warszawa Praga Południe / Kategoria: pranie materaca

Kolejne pranie przeprowadzone przez naszego Klienta. Według Pana Pawła przypadek miał być “beznadziejny”. Materac posiadał duże i widoczne plamy z moczu. Niestety plamy z moczu zalegały na materacu od kilku lat. W takim przypadku materiał trwale się odbarwia i szansa na usunięcie plam znacząco maleje. Nasz Klient był tego świadomy, jednak zależało mu głównie na odświeżeniu materaca i wyciągnięciu z niego brudu licząc się z tym, że plamy z moczu mogą pozostać na tapicerce.

W naszej wypożyczalni na takie przypadki mamy “tajną broń”. Całą gamę specjalistycznej chemii, która jest w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi przypadkami. Zaproponowaliśmy dobranie środka do usuwania plam z moczu i zapachu moczu Prochem Urine Neutraliser. Klient zaaplikował środek na tapicerkę i pozostawił do wyschnięcia. W tym czasie neutralizator skutecznie zadziałał na kilkuletnie plamy z moczu.

Następnie zostało przeprowadzone standardowe pranie ekstrakcyjne z użyciem proszku Karcher RM 760.

Efekt prania całkowicie zaskoczył. Środek usunął niemal wszystkie plamy z moczu, a pranie ekstrakcyjne wynajętym od nas odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi 10/1 pozwoliło na usunięcie całego brudu zalegającego w głębi tapicerki.

Kremowy poplamiony narożnik

Pranie wykonała Nasza Klientka – P. Daria / Lokalizacja: Warszawa Wawer / Kategoria: pranie narożnika

Kolejny świetny efekt prania tapicerki przez naszego Klienta wypożyczonym odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi 10/1. Pani Daria zgłosiła się do naszej wypożyczalni celem wynajęcia odkurzacza piorącego. Głównym tego powodem była dość mocno poplamiona tapicerka narożnika. Na jasnym materiale wszystkie zabrudzenia były dokładnie widoczne.

Klientka zdecydowała się na samodzielne pranie tapicerki i odebrała od nas pełny zestaw: odkurzacz piorący piorący wraz z ssawkami do tapicerki i dywanów, dodatkową ssawkę szczelinową do prania trudno dostępnych miejsc, PreSpray – czyli środek do wstępnego zmiękczania brudu i odplamiania, który przekazujemy wraz z opryskiwaczem ciśnieniowym i termometrem do kontroli temperatury wodą, oraz szczotkę ręczną to szczotkowania tapicerki z naniesioną chemią.

Oprócz klasycznego proszku piorącego Karcher RM760, który dokładamy do każdego wynajmu (1 opakowanie zawsze bezpłatnie), Pani Daria dobrała polecany przez nas dodatkowy środek jakim jest PreSpray – preparat do wstępnego zmiękczania brudu i odplamiania. Taki środek należy za pomocą opryskiwacza nanieść na tapicerkę, ręczną szczotką wetrzeć go głąb włókien i pozostawić na około 15 minut. Następnie przeprowadzamy klasyczny proces prania ekstrakcyjnego.

Tak przeprowadzone pranie z użyciem dodatkowego środka jakim jest PreSpray przynosiło oczekiwany rezultat.

WypozyczalniaOdkurzaczy.pl
5/5 (9 opinii)